Ο Αγιασμός του σχολείου μας για το Σχ. Έτος 2023-24

Αγαπητοί γονείς, καλημέρα σας! Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 αρχίζει η νέα σχολική χρονιά 2023-2024 για τους μαθητές και…για όλους μας. Ο αγιασμός για την έναρξη της νέας χρονιάς θα πραγματοποιηθεί στις 9:00 το πρωί της Δευτέρας. Σας παρακαλούμε λοιπόν να συνοδέψετε το πρωί τα παιδιά σας στο σχολείο και μετά να περιμένετε εκτός του προαύλιου χώρου να τα παραλάβετε. Η όλη διαδικασία δεν θα αργήσει πολύ. Μετά τον αγιασμό τα παιδιά συνοδευόμενα από τις/τους δασκάλους/λες της τάξης τους θα μπουν στις αίθουσες. Παράκληση οι μαθητές/τριες της Α’ τάξης να μην έρθουν με σχολική τσάντα και θα αποχωρήσουν κατά τις 10:00. Την Τρίτη θα λειτουργήσει κανονικά το σχολείο, η πρωινή ζώνη και το ολοήμερο. Καλή συνέχεια!

Αφήστε ένα σχόλιο